« Ožujak 2024 »

Ukupno: 199262

Proslava Dana škole
Autor: Adrijana Leko, IVANA KNEZOVIĆ, 11. 5. 2016.

Dana 16. svibnja 2016. godine obilježili smo Dan škole koja nosi ime prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana.

Dan je započeo školskim zvonom nakon kojeg su se učenici uputili u učionicu odabrane radionice. Bile su organizirane likovna, plesna, povijesna, literarno-recitatorska, dramska i novinarska radionica. Radionice su trajale od 8.00 do 9.30 sati, a učenici su do priredbe u 10.00 sati vrijeme kratili igrom na školskom igralištu uz užinu koju je škola osigurala za sve učenike.

LIKOVNA RADIONICA

Pod vodstvom nastavnice likovne kulture Kristine Hrubik te učitelja Darka Prskala i Melite Jurgec učenici su dobili zadatak  načiniti reljef starog Šarengrada.

PLESNA RADIONICA

Uz voditelje: Adrianu Leko, Kristijanu Turalija, Martinu Veber i Branku Jagić učenici tijekom radionice vježbali su plesne korake završnog kola opere Ero s onoga svijeta.

DRAMSKA RADIONICA

Učiteljice Jadranka Boban i Ksenija Zaborsky s učenicima su marljivo uvježbavale kratki igrokaz „Hrvatska bajka“.

NOVINARSKA RADIONICA

Nastavnice Magdalena Jukić, Marina Teodorović Ivanković i Ivana Knezović s učenicima su  osmislile pitanja za voditelje ostalih radionica te sastavile kratka izvješća o svakoj radionici i napravile plakat  u MS Publisher-u.

LITERARNO-RECITATORSKA RADIONICA

Nastavnice  Jasna Kovač i  Snježana Groznica s učenicima su pisali literarne radove na temu „Domovina“. Nastavnice su učenike usmjeravale  i pravopisno ispravljale kako bi radovi bili uspješno interpretirani.

POVIJESNA RADIONICA

Voditelji radionice bili su učiteljica Maja Karačić i nastavnik povijesti i geografije Miroslav Kraljević. Učiteljica Maja s mlađim učenicima ove radionice imala je zadatak istražiti život i rad  dr. Franje Tuđmana. Nastavnik Miroslav Kraljević i učenici 8. razreda  prikupljali su i proučavali činjenice, pravili kronologije događanja, intervjuirali branitelje i prikupili fotografije poginulih i nestalih branitelja u Domovinskom ratu.

U sklopu ovog projekta otkrivena je spomen ploča sa fotografijama poginulih i nestalih branitelja, bivših učenika naših škola.