Ukupno: 199753

Radionice suradnje: Mlađi za starije - Stariji za mlađe
Autor: Adrijana Leko, 10. 5. 2017.

Dana 29.3.2017. održane su zajedničke radionice 4.r. PŠ Bapska te viših razreda Matične škole Školske zadruge Šarengrad. Radionica je održana u sklopu e-Twinning projekta „Memento prijateljstva 3 “ Pruži mi ruku: Mlađi za starije - stariji za mlađe.

Rad u radionici je vodila učiteljica razredne nastave K. Zaborsky i voditeljica Školske zadruge M. Bošnjaković.

Cilj je radionice povezati učenike nižih i viših razreda OŠ da zajedničkim druženjem mogu jedni druge poticati, razvijati kreativnost i ostale aktivnosti koje će povećati osjećaj da su svi korisni članovi društva bez obzira na generacijsku razliku te da jedni od drugih mogu puno naučiti. Realizacija je ostvarena kroz više aktivnosti u periodu od 29.3.2017. do 10.5.2017.

Nositelji prve aktivnosti (Mlađi za starije) su učenici 4. r .i učiteljica.

Djeca su izrađivala gipsane zdjele koje su ukrašavali salvetnom tehnikom. Vrijedno su radili, stvarali i kreirali 40 zdjela. Učenici 4.r. će za Uskrs i Majčin dan, majkama darovati svoje unikatne zdjele. Ostale zdjele će učenici Školske zadruge prodavati na izložbi povodom Dana škole koja će biti 31.5. 2017. u 17.00 sati u OŠ dr. F. Tuđman Šarengrad.

Za drugu aktivnost (Stariji za mlađe) zaduženi su učenici viših razreda.

Od pripremljenog materijala (hamer papir u boji, ljepilo, ukrasne trake, šljokice, olovke u boji…) učenici su izrađivali čestitke za Majčin dan. Da su se svi zajedno trudili i bili vrijedni pokazuju slike gotovih uradaka.

Treća aktivnost je izrada trend ogrlica od različitih materijala (gipsa, plastike, salveta, ukrasnih traka i perlica).

Cilj radionica je realiziran, a zajednička suradnja je kod učenika povećale osjećaj društvene korisnosti, kreativnosti te povezanost mlađih i starijih učenika.