Ukupno: 199773

Autor: IVANA KNEZOVIĆ, 21. 11. 2017.

Naša škola uključila se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecanje se provodilo od 7.-11.11.2016. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove godine je organizirala natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želi se učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.

Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga “Suradnici u učenju”, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja te CARNet-a.

5. GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Neovisno o kategoriji, učenici su rješavali 15 izazovnih zadataka uz vremensko ograničenje od 45 minuta.

Kod nas su sudjelovali KiloDabrovi i MegaDabrovi, odnosno učenici 5. - 8. razreda s nastavnicom informatike Ivanom Knezović.

Učenici su se zabavili, namučili i osvojili nekoliko bodova, a najbolja tri rezultata u školi i pohvaljujemo!