Ukupno: 200467

Autor: Valentina Milković Franotović, 25. 4. 2023.

21. travnja 2023.  učenici 3. i 4. razreda iz Šarengrada obilježili su  Dan planeta Zemlje. Proveli su niz aktivnosti kojima su pokazali kako čuvaju svoj planet.

Na satu Hrvatskog jezika su, nakon obrade pjesme Jedini dom,  pisali poruke na koje sve načine možemo brinuti o našem planetu. Sve poruke su stavili na pano u školi kako bi potaknuli i ostale učenike da učine nešto dobro za našu Zemlju. Na Matematici su rješavali tekstualne zadatke vezane uz očuvanju okoliša, a na satu Likovne kulture izradili su ploču za igru Dan planeta Zemlje.

Ove godine su na Satu razrednika izradili vlakić od plastičnih boca u koji su posadili cvijeće. U sadnji cvijeća i čišćenju školskog okoliša pridružili su im se i učenici Dramske skupine. Zajedno su pokazali kako je svaki pojedinac itekako važan i može učiniti puno za opstanak našeg jedinog doma –  Zemlje.