Ukupno: 200467

Autor: Valentina Milković Franotović, 24. 5. 2023.

Učenici  su prilikom organizirane terenske nastave sa učiteljicama Marijanom Ivanković i Marinom Ivanković Teodorović 18. svibnja posjetili Osijek.

Prijepodne provedeno u ZOO Osijek s određenim  zadatkom (scavenger hunt) je prošlo kao u trenu. Oko podneva kada je posjet zoo vrtu završio, a terenska nastava se preselila u centar grada uz ugodnu šetnju i skretanje pozornosti na znamenitosti i posjet osječkoj konkatedrali bilo je i vrijeme za ručak. Nakon šetnje i ručka u Mc Donald's restoranu uslijedila je polusatna šetnja do Muzeja školjaka i mora gdje su učenici doznali zanimljive podatke o poznatim i nepoznatim puževima i školjkama, a imali su priliku neke i dotaknuti i fotografirati. Po završetku edukacije u Muzeju uslijedio je povratak u centar grada, do kina Urania te projekcija filma Dnevnik Pauline P. To je bio najbolji način za odmoriti se na kraju dana uz zanimljivo lektirno djelo prilagođeno filmskom platnu. Nakon odgledanog filma uslijedio je povratak kućama.