Ukupno: 200230

Autor: Adrijana Leko, 11. 1. 2019.

Nakon što je proteklih dana u našu školu stigla nagrada koju su učenici krajem prošle godine osvojili na CARNet-ovom natjecanju „Snimi, napiši, osvoji“ danas je predstavnik tvrtke Opstanak, koji su dostavili i montirali opremu, za učitelje održao edukaciju o njezinom korištenju. Na početku edukacije učitelje i edukatora pozdravila je ravnateljica V.Sirovica, prof. te svima zaželjela ugodnu radnu atmosferu.

Gospodin Perica Vladanović je nazočne učitelje i ravnateljicu upoznao s kompletom opreme koji im je dostavljen: pametna ploča i softverski paket SMART Learning Suite (koji uključuje Smart Lab, Smart Response, Smart Amp i 4 trajne aktivacije SMART Notebook), širokokutni projektor Epson EB-530 i zidni nosač za projektor EB-530 te 6 pametnih kocki i 6 modula za pametne kocke. Iako učitelji naših škola već imaju dosta iskustva s upotrebom digitalne tehnologije, a time i pametnih ploča koje posjedujemo iz projekta Škole 2.0 i koristimo u svakodnevnom radu, ova edukacije bila im je korisna u smislu nadogradnje postojećih znanja ali i stjecanja novih vještina. Posebno zanimanje pokazali su u dijelu edukacije o pametnim kockama koje se, osim uz upotrebu modula, mogu iskoristiti i za čitav niz fizičkih aktivnosti s učenicima te i na taj način nastavu učiniti zanimljivom i interaktivnom.

Kompetencije stečene ovom edukacijom učitelji će već od početka sljedećeg polugodišta primijeniti u nastavi kako bi još više podigli kvalitetu nastavnog procesa i unaprijedili rezultate učenja te tako povećali i zadovoljstvo učenika.

Zahvaljujemo Uredu državne uprave Vukovarsko-srijemske županije i pročelnici doc. dr. sc. Jadranki Mustapić - Karlić, prof. koji su iskazali podršku učiteljima i školi i ovom prilikom te financiranjem troškova omogućili postavljanje opreme i održavanje edukacije.