Ukupno: 200206

Autor: Mirjana Mikec, 28. 5. 2013.

Učenici naše Područne škole u Bapskoj su sudjelovali u projektu ''Tigrov ples'', u kojem su na zadanu instrumentalnu glazbu trebali osmisliti vlastite plesne pokrete te na taj način pokazati svoju maštovitost i kreativnost.

Njihov ples možete pogledati na:

Tvrtka Franck d.d. pokrenula je projekt društveno-odgovornog karaktera pod nazivom „Tigrov ples“ u dječjim vrtićima i osnovnim školama diljem Hrvatske. Na taj način želi se ukazati na važnost tjelesne aktivnosti i plesa za pravilan rast i razvoj djece, istovremenim poticanjem pravilnih prehrambenih navika, kao što je unošenje dovoljnih količina tekućine poput čaja. Svoju potporu društveno edukativnom projektu tvrtke Franck pružila je i mlada glazbenica Ivana Radovniković koja će sudjelovanjem u stručnom žiriju poduprijeti provođenje projekta „Tigrov ples“.

Projekt „Tigrov ples“ vezan je uz zabavnog tigra Fogara, zaštitnu maskotu Fora čaja, noviteta iz tvrtke Franck koji je već pridobio djecu finim okusom, veselom pjesmom – ali i plesom simpatičnog Fogara. Tijekom osmišljavanja plesa na zadanu instrumentalnu glazbu djeca će imati priliku svojom maštovitom izvedbom nadmašiti plesne pokrete Fogara. Snimke dječjeg plesa ocjenjivat će žiri, kojeg će – uz ostale – činiti i mlada glazbenica Ivana Radovniković te poznati plesni stručnjak Robert Schubert iz Hrvatskog športskog plesnog saveza, pobjednik prošle sezone Plesa sa zvijezdama.

Projekt je započeo 1. travnja 2013., a rok za predaju radova je 10. svibnja.2013. .Ocjenjivački sud će odluku o finalistima, odnosno o 24 snimke plesa koje ulaze u uži izbor, donijeti sredinom svibnja. Potom će za snimke iz užeg izbora biti otvoreno online glasanje na posebno kreiranom Fora YouTube kanalu u razdoblju od 22. svibnja do 5. lipnja.

Snimke plesa koje sakupe najveći broj likeova, osvojit će vrijedne novčane nagrade!!!