Ukupno: 200095

Školski projekt 100. dan škole - Maškare
Autor: Valentina Milković Franotović, 12. 2. 2024.

Učenici razredne nastave OŠ dr. Franjo Tuđman, njihove učiteljice, vjeroučiteljica i učitelj i ove su godine održali projektni dan 100. dan škole, a tema  je bila Maškare.

Cilj ovog projekta je obilježiti 100 dana u školi prvašića i ostalih učenika. U našoj školi se obilježava kao integrirani dan bez udžbenika i bez zvona prožet različitim,  kreativnim aktivnostima  koje u svojoj osnovi imaju brojku 100.

Učiteljice Ksenija Zaborsky, Melita Jurgec, Jadranka Boban, učitelj Darko Prskalo i vjeroučiteljica Margareta Bošnjaković  osmislili su različite aktivnosti koje su učenicima bile vrlo zanimljive. Ove godine je  i učiteljica Informatike Blaženka Čolić  izradila digitalnu osmosmjerku za Sat razrednika i bila nam tehnička podrška u svim ativnostima.

Učenici su dan započeli Satom razrednika na kojem su se upoznavali, okrunili prvašiće, pjevali pjesmu 100. dan škole, svirali je na baumwakersima te odigrali digitalnu osmosmjerku na kojoj su bile riječi vezane uz temu projekta.

Hrvatski jezik započeo je igrokazom Hej. maškare, maškare koji su pripremili učenici Dramske skupine . Svaki razred je dalje nastavio Hrvatski jezik prigodnim tekstom na temu Maškare o kojoj su se  stvaralački izražavali.

Slijedi Matematika na kojoj su učenici zajedno riješili 100 zadatka . Svaki zadatak je bio zapisan na nekom geometrijskom liku , od svih tih likova učenici su na kraju kreirali neobične maske i tako ostvarili korelaciju s Likovnom kulturom.

Na satu Vjeronauka su učenici naučili u kojoj povezanosti stoje karnevalski običaji i katolička vjera. A potom su,  kroz priču o tužnom klaunu , otkrivali načine na koje mogu razveseliti svoje bližnje.

I na kraju vesela i rasplesana Tjelesna i zdravstvena kultura na kojoj su učenici odradili sto vježbi, natjecali se u štafetnim igrama i pikadu te otplesali ples od 100 koraka.

Dan su završili zadovoljni i nasmijani sa željom da ovakvih dana još više bude u školi.

Vjeroučiteljica, učiteljice i učitelj OŠ dr. Franjo Tuđman, Šarengrad

Brojne fotografije ovog zanimljivog i sadržajnog dana možete pogledati na poveznici:  http://os-drftudjman-sarengrad.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=141