Ukupno: 200827

ERASMUS+ mobilnost u Barceloni
Autor: Valentina Milković Franotović, 25. 4. 2023.

Učitelji naše škole u sklopu ERASMUS+ KA1 projekta „Osnaženi učitelji, inspirirani učenici“ koji je financiran sredstvima Europske unije, bili su u Barceloni. Stručna usavršavanja bila su u vremenskom razdoblju od 27. 3. 2023. godine do 1. 4. 2023. godine u organizaciji European Academy of Creativity, S.L. Barcelona, Rambla Catalunya 15, 2-2.

Učitelj tehničke kulture Željko Dujmović bio je na šestodnevnom stručnom usavršavanju naziva „Microsoft for Education: Powerful Tools to Create, Share and Inspire”.

Stručno usavršavanje  o korištenju Microsoft aplikacija je vrlo korisno za učitelje koji žele poboljšati digitalne vještine i učiniti svoje nastavne materijale interaktivnim i privlačnijim učenicima.

Učiteljica prirode, biologije i kemije Martina Jakovljević bila je na stručnom usavršavanju u trajanju od  30 sati, pod nazivom “Teach with twist! Motivate your Students with Creative Teaching Strategies”.

Tijekom stručnog usavršavanja pristupnici su razvijali svoje vještine motiviranja učenika kroz kreativno i kritičko razmišljanje. Pristupnici su upoznati s novim kreativnim digitalnim alatima koji mogu pomoći u nastavi pri ostvarivanju ishoda učenja.

Učiteljica engleskog jezika Marina Ivanković Teodorović bila je na stručnom usavršavanju u trajanju od 30 sati, pod nazivom “A Satisfying School Experience: Strategies and Skills for Teachers”

Na ovom stručnom usavršavanju bilo je riječi o novim načinima motiviranja učenika, održavanju predavanja dinamičnijim, važnosti prepoznavanju vlastitih i tuđih osjećaja i generalno empatiji, njegovanju pozitivnih odnosa u školskom okruženju, razvoju kreativnosti u radu i životnim vještinama.

Usavršavanja su bila na engleskom jeziku. Učitelji su predstavili našu školu, razmijenili  iskustva i ostvarili poznanstva s kolegama učiteljima iz Europske unije, potencijalnim partnerima za suradnju u budućim Erasmus projektima te na kraju primili Certifikate o usavršavanju.

Znanja s ovog stručnog usavršavanja učitelji će prenijeti ostalim kolegama učiteljima s ciljem da  poboljšaju digitalne i jezične vještine učenika.

U nastavku su fotografije s ove mobilnosti.