Ukupno: 200141

OTVORENA NOVA ŠKOLSKA KUHINJA U BAPSKOJ
Autor: Valentina Milković Franotović, 8. 12. 2023.

Jučer je u područnoj školi u Bapskoj otvorena nova školska kuhinja.  U kuhinji će se pripremati kuhani obroci za učenike. Riječ je o novoj, moderno opremljenoj kuhinji čije je uređenje i opremanje u cijelosti financirala Vukovarsko-srijemska županija.

Na početku programa otvorenja školske kuhinje  sve prisutne pozdravila je ravnateljica škole, gospođa Vlatka Sirovica i  istaknula  „ kako je ova kuhinja vrlo značajna i pozitivna promjena za učenike, ali i za zaposlenike. Namjena ovoga uređenog i opremljenog prostora najbolje pokazuje kako se na konkretan način vodi briga za djecu koja su naša budućnost. Školska prehrana treba biti primjer pravilnog i zdravog obroka koji je neophodan za rast i razvoj dječjeg organizma. Kuhinjom se osiguravaju uvjeti za provođenje cjelodnevne škole koja bi se trebala provoditi u svim školama Republike Hrvatske. Stoga su vrijeme, trud i materijalna sredstva uložena u ovaj prostor u potpunosti opravdana, a koristit će ih sadašnje i buduće generacije naših učenika.“

Prisutnima se obratila i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i društvene djelatnosti, gospođa Jadranka Mustapić-Karlić i izrazila veliko zadovoljstvo svakim, pa i ovim projektom naše županije.

Ravnateljica škole zahvalila je svima koji su na bilo koji način sudjelovali i pomogli da kuhinja služi svojoj svrsi na dobrobit naših učenika.

Ravnateljica Vlatka Sirovica, prof.