Ukupno: 200332

Mislim zeleno, čuvam Zemlju
Autor: Adrijana Leko, 24. 4. 2016.

Udruga učitelja razredne nastave Zvono svojim velikim projektom "Mislim zeleno, čuvam zemlju" otvara vrata svim zainteresiranim da se uključe u projekt. Trajanje projekta  je od prvih dana ožujka do Dana planete Zemlje (22.04.)

Cilj projekta je kroz niz međupredmetnih aktivnosti potaknuti učenike da budu aktivni građani u odnosu prema samoj planeti Zemlji i prema njenim resursima koje koristimo.

Učenike kroz aktivnosti osvijestiti ekološki prihvatljivim djelovanjem koje će potaknuti da i sami pristupaju ovoj temi razmišljajući, aktivno se uključiti i djelovati u svojoj zajednici.

Dana, 21.travnja 2016. učenici od 1. do 4. razreda PŠ Bapska sa svojim učiteljicama priključili su se tom projektu .U realizaciju projekta planirana je i akcija Zelena čistka -  čišćenje i uređenje okoliša  povodom Dana planeta Zemlje.

Svaki razred je kroz tri radionice i niz aktivnosti, integriranom nastavom sudjelovao i pokazao promicanje ekološke svijesti  za očuvanje zdravog i čistog okoliša.

Neke  od aktivnosti su: izrada plakata, prezentacija, obojenim kamenčićima oblikovali su životinje.

U suradnji s roditeljima i lokalnom zajednicom , učenici su prikupljali  plastične boce,a za novčani iznos kupili smo cvijeće i uredili školski okoliš.

Dani kruha PŠ Bapska

U PŠ Bapska obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Donosimo djelić atmosfere.