Ukupno: 200285

Projekti PŠ Bapska
eTwinning projekt: Mislim zeleno, čuvam Zemlju 2
Autor: Adrijana Leko, 26. 5. 2017.

Učenici 2.razreda PŠ Bapska sa svojim učiteljicama Adrijanom Leko i Marinom Ivanković Teodorović i ove su školske godine sudjelovali u eTwinning projektu "Mislim zeleno, čuvam Zemlju 2". Tijekom rada na projektu recikliranjem zadanih materijala (metal, papir, staklo, tkaninu i plastiku) izrađivali su predmete koje možemo ponovno svakodnevno upotrijebiti ili ih pokloniti dragim osobama. Projekt je planiran u kurikularnom planiranju razreda te je kao takav prijevljen i kao školski projekt u Kurikulu škole. Na projektu su učenici radili od 20.veljače 2017. godine do 26. travnja 2017. godine kada je integriranim danom obilježen Dan planeta Zemlja te su se učenici 2.razreda zajedno s ostalim učenicima naše škole uključili u  akciju čišćenja okoliša „Zelena čistka“.

Učenici su također tijekom rada na projektu upoznali način izrade hidroponskog sustava za uzgoj biljke iz sjemena. Izradili su ga od plastične boce prerezane na pola i komadića vune provučenog kroz rupu na čepu. Posijali su krastavce i grašak te promatrali razvoj biljke iz sjemena. Tijekom integriranog dana radili su na sadržajima hrvatskoga jezika (čitanje s razumijevanjem), matematike (množenje i dijeljenje brojeva do 100), prirode i društva (zaštita okoliša) i engleskog jezika (Reuse – Reduce – Recycle) s nastavnicom engleskog jezika koja je bila uključena u projekt.

Neke izrađene predmete učenici su poklonili majkama za Majčin dan na svečanoj školskoj priredbi.

U nastavku pogledajte djelić atmosfere s radionice recikliranja stakla.